Nowości

Jakie formy mają leki na kaszel? Leki na kaszel z apteki czy domowe środki? Co lepiej wybrać?

Marka Apple regularnie oferuje kolejne generacje swoich smartfonów. Chociaż od premiery serii iPhone 11 wydano już dwie nowsze odsłony tego sprzętu, nadal cieszy się ona uznaniem wśród osób zainteresowanych zakupem urządzenia mobilnego wysokiej klasy. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w ten model, przeczytaj poniższy artykuł!

iPhone 11 czy SE?

Obecnie fani produktów marki Apple mogą wypróbować już 13. generację popularnego smartfona, który od czasu pojawienia się na rynku w 2007 roku wywołał ogromne zamieszanie w branży. Marka nieustannie zaskakuje kolejnymi, dogodnymi funkcjami, które często nie występują w telefonach innych producentów. Nic zatem dziwnego, że wydanego w 2019 roku iPhone’a 11 wciąż można zakupić w sklepach Apple i wiele osób się na to decyduje.

Alternatywą dla klasycznych generacji smartfonów producenta jest seria SE, której trzecia premiera miała miejsce w 2022 roku. Przy produkcji tych modeli wykorzystywane są starsze podzespoły, co wpływa na ich niższą cenę. W przypadku najnowszej odsłony telefonów SE zastosowano procesor A15 Bionic, znany z iPhone’a 13, a także modem 5G. Jednocześnie model jest kilkaset złotych tańszy niż wersje z generacji 11, które nie oferują wsparcia dla 5G.

Jednak o wysokiej jakości smartfona świadczy nie tylko procesor i jakość połączenia internetowego. Przy zakupie urządzenia mobilnego warto też wziąć pod uwagę jego wytrzymałość mechaniczną. W najnowszej serii SE zastosowano obudowę z 2014 roku, która jest obecnie już nieco przestarzała w porównaniu z oferowaną przez iPhone 11, a także mniej solidne szkło. Dodatkowo budżetowy smartfon ma mniejszy ekran niż produkty 11. generacji, co utrudnia obsługę niektórych aplikacji.

Przewaga telefonu iPhone 11 nad najnowszym SE związana jest też z aparatem fotograficznym. Ten pierwszy dysponuje nowoczesnym, szerokokątnym, który świetnie radzi sobie z robieniem nocnych zdjęć. Dodatkowo budżetowa generacja ma słabszą baterię, co może stanowić utrudnienie dla osób spędzających dużo czasu poza domem.

Czy warto kupić iPhone 11?

Jak można się przekonać powyżej, telefony z kategorii SE, chociaż są jedną z ciekawszych propozycji w swojej kategorii cenowej, nie stanowią większej konkurencji dla kilkuletniego iPhone’a 11. Nic zatem dziwnego, że ten ostatni nadal promowany jest w oficjalnym sklepie Apple. Urządzenie jest bardzo szybkie, mimo słabszego procesora, wykonuje wysokiej jakości zdjęcia i dysponuje pojemną baterią, gwarantującą wiele godzin niezakłóconego użytkowania. Alternatywą jest 12. i 13. generacja, jednak cena modeli z tych serii jest znacznie wyższa niż w przypadku jedenastki.

iPhone 11 dla wymagających i oszczędnych

Jedenasta generacja telefonów Apple nadal zaskakuje wygodą użytkowania i wysoką jakością obudowy, ekranu oraz aparatu fotograficznego. Powinny po nią sięgnąć osoby zainteresowane wysokiej jakości sprzętem w przystępnej cenie. Klienci mają do dyspozycji smartfon iPhone 11 64GB w kolorach: białym, złotym, czarnym i wielu innych, dlatego można go z łatwością dopasować do swojego gustu.