Nowości

Co dokładnie oznacza zwrot „dopłacę do szkody”? Ile firma odszkodowawcza dopłaci do szkody?

Klienci warsztatów mechanicznych często chcą poprawić wygląd swojego auta i uchronić je przed korozją. Sprawdź, jak działają najlepsze lakiery do konserwacji samochodu. Skorzystaj z oferty dobrego sklepu lakierniczego.

Zastosowanie lakieru do samochodu

Jest wiele powodów, dla których warto wykorzystywać lakiery samochodowe . To specjalistyczne preparaty wpływające nie tylko na wygląd, ale też na stan techniczny pojazdu. Dzięki nim auto jest chronione przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Karoseria staje się odporniejsza na działanie wilgoci, zarysowania i korozję. Właściciele starszych modeli samochodów, które przemierzyły już tysiące kilometrów, mogą poprawić ich wygląd poprzez nałożenie nowej warstwy lakieru. Lakierowanie służy też do nabłyszczania i zmiany koloru karoserii. Ostateczny efekt zależy od preferencji właściciela auta.

Lakierowanie krok po kroku

Aplikacja lakieru jest dosyć prosta, ale warto powierzyć ją specjalistom. Sklep lakierniczy oferuje różne rodzaje produktów do konserwacji samochodów. Należy dobierać je odpowiednio do karoserii oraz przestrzegać zaleceń producenta odnośnie do ich aplikacji. Zazwyczaj lakierowanie uwzględnia:

  1. Przygotowanie powierzchni, czyli dokładne jej oczyszczenie, odtłuszczenie i starcie starej powłoki lakierniczej.
  2. Uzupełnienie ubytków w karoserii za pomocą specjalnego podkładu.
  3. Nałożenie odpowiedniej liczby warstw lakieru, z zachowaniem przerw na wyschnięcie każdej powłoki.

Cały proces najmniej czasu zajmuje, gdy przeprowadzany jest w warsztacie ze stanowiskiem do lakierowania. Wyposażenie lakierni obejmuje urządzenia do suszenia karoserii, co przyspiesza konserwację auta.

Sprawdzony sklep lakierniczy

Co wpływa na jakość powłoki lakierniczej? Zainwestuj w wysokiej jakości lakier i nakładaj go zgodnie ze wskazaniami producenta. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu podłoża do aplikacji powłok ochronnych.