Nowości

Jakie artykuły można kupić w hurtowni elektrycznej w Poznaniu? Hurtownia elektryczna w Poznaniu — jak wybrać dobrą ofertę?

Producenci lekarstw, starając się zachęcać konsumentów do wyboru ich produktów, zwracają uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też atrakcyjne formy. Dzięki temu leczenie poszczególnych przypadłości może być zupełnie nieuciążliwe. Poznaj różne formy leków na kaszel.

Syropy —  tradycyjne leki na kaszel, nie tylko dla dzieci

Syropy to często pierwszy wybór w przypadku kaszlu, choć nierzadko kojarzy się je głównie z dziećmi. Niesłusznie, gdyż na rynku można znaleźć też wersje dla dorosłych, jak również syropy nadające się do stosowania i u dzieci, np. od 12. roku życia, i dorosłych. Ich atutem jest przede wszystkim płynna forma, będąca dobrą alternatywą dla osób mających problem z połykaniem tabletek. Przyjmowanie takich środków jest też przyjemne tym bardziej że mają one dobre smaki, np. owoców czy mięty. Jest to istotne także w kontekście faktu, że większość z takich specyfików przyjmuje się kilka razy dziennie.

Tabletki na kaszel

Po tabletki sięgają osoby, które cenią sobie wygodę. Nie da się ukryć, że połknięcie pastylki jest mniej problematyczne niż picie syropu, zwłaszcza poza domem, np. w pracy. Poza tym tabletki kojarzone są z silniejszym działaniem.

Pastylki do ssania

Pastylki do ssania o przyjemnych smakach, mięty, owoców czy miodu, często wykonane na bazie naturalnych ekstraktów z ziół, są przeznaczone głównie dla osób, u których kaszel i podrażnienie gardła są spowodowane przez nadwerężenie strun głosowych czy przebywanie w otoczeniu o suchym powietrzu. Nawilżają gardło i przywracają komfort.

Jak działają te środki?

Preparaty o różnych formach działają w ten sam sposób. Leki na kaszel suchy bądź mokry między innymi rozrzedzają wydzielinę w płucach i ułatwiają jej odkrztuszanie, co wiąże się z usprawnieniem usuwania patogenów z organizmu. Hamują też odruch kaszlu, zmniejszając częstotliwość jego napadów.