Nowości

Sprzątanie mieszkań w Poznaniu – do kogo kierowana jest ta oferta? Sprzątanie mieszkań w Poznaniu – jakie usługi obejmuje?

Czym kosić trawę? Bez wątpienia każdemu ogrodnikowi przydaje się dobra kosiarka. W sklepach dostępne są modele spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Jakie z nich są najlepsze? Wybierz funkcjonalny sprzęt do pielęgnacji trawnika!

Rodzaj napędu kosiarki

Dużą popularnością wśród użytkowników cieszą się kosiarki ogrodowe na akumulator. Ich zaletą jest możliwość pracy bez ciągnących się za urządzeniem przewodów. Zapewnia to wyjątkową mobilność. Przy zakupie trzeba sprawdzić, jaki jest czas pracy sprzętu na jednym ładowaniu akumulatora. Często jest to około 45 minut. Bardziej tradycyjnym rozwiązaniem są kosiarki spalinowe, które czerpią moc z paliwa. Wyróżniają się solidnym, wydajnym silnikiem. W sklepach dostępne są też modele elektryczne, pracujące pod napięciem 230 V i działające nieco ciszej od wcześniej wspomnianych urządzeń. Jaki napęd jest najlepszy? Wiele zależy od indywidualnych oczekiwań.

Funkcje sprzętu i jakość wykonania

Zasilanie to tylko jeden z kryteriów wyboru kosiarki. Poza nim warto zwrócić uwagę na jakość wykonania sprzętu oraz jego funkcje. Obudowa powinna być solidna i odporna na uszkodzenia będące skutkiem pracy w terenie. Najlepsze są materiały takie jak metal i hartowana stal. Dobrym rozwiązaniem są kosiarki, które:

  • posiadają wielostopniową regulację wysokości koszenia, dzięki czemu można uzyskać różny efekt estetyczny i kosić trawę na poziomie od 25 do 75 milimetrów,
  • mają pojemny kosz mieszczący duże ilości odpadów,
  • są wygodne w użyciu ze względu na ergonomiczną kierownicę o właściwościach antywibracyjnych,
  • wyposażono w ostrza wyprofilowane do cięcia grubej trawy,
  • wyróżniają się dużą zwrotnością.

Kosiarka musi płynnie poruszać się po różnego rodzaju podłożach i równo ciąć trawnik również na pochyłym terenie. Ważne są solidne koła.

Sklep z kosiarkami

Gdzie kupować urządzenia ogrodowe? Śledź ofertę sklepu internetowego z kosiarkami, gdzie znajdziesz markowe urządzenia w dobrych cenach. Inwestuj w wysokiej jakości produkty. W trakcie koszenia najlepiej sprawdzają się profilowane ostrza tnące, pojemny kosz oraz wydajny napęd.