Nowości

Jakie formy mają leki na kaszel? Leki na kaszel z apteki czy domowe środki? Co lepiej wybrać?

Dla wielu pań stosowanie preparatów kosmetycznych jest nie tylko sposobem na dbanie o urodę, ale też przyjemnym, relaksującym rytuałem. By jednak można było czerpać z tego liczne korzyści, trzeba dobrze wybierać kosmetyki. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy zakupie.

Kluczowa jest jakość!

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nieskutecznych preparatów nie ma sensu używać, mimo to jednak nieraz można spotkać się z produktami, które zupełnie nic nie robią. Zanim zatem włoży się preparat do zakupowego koszyka, warto zwrócić uwagę na jego opis i markę, a najlepiej skład. Obecnie popularnością cieszą się naturalne kosmetyki dla kobiet i to faktycznie zwykle one są najbardziej godne uwagi, ale chemiczne wyroby także często się sprawdzają, trzeba tylko wiedzieć, na jakie stawiać. Co ciekawe, cena wcale nie jest wyznacznikiem jakości. Często lepsze mogą być tanie, na przykład polskie, preparaty, niż drogie, szeroko promowane i wytwarzane przez wielkie zagraniczne koncerny.

Dobierz do potrzeb

Preparaty dostępne w sklepach czy prezentowane w reklamach często kuszą pięknym wyglądem, atrakcyjnymi formami bądź zapachami, jednak warto wybierać je z uwagą, dobierając do potrzeb —  cery, skóry ciała, włosów. Jest to niezbędne, by osiągać pożądane efekty, a nawet uniknąć zagrożeń, związanych na przykład z wysuszeniem skóry, jej podrażnieniem, obciążeniem włosów itp. Zanim zatem wybierzesz się na zakupy, dowiedz się, jakiego rodzaju masz cerę, skórę i włosy, a także określ, jakie są ich aktualne potrzeby. Mogą wymagać nawilżenia, regeneracji, ale też zupełnie innego działania —  na przykład zmatowienia zbyt silnie przetłuszczającej się skóry.

Jeśli przy tym chcesz uniknąć zbędnych wydatków i kupowania preparatów, które tak naprawdę Ci się nie przydadzą, z rezerwą podchodź do nowości. Galaretka do kąpieli czy odżywka w sprayu mogą wydać się kuszące, ale być może wcale ich nie potrzebujesz i nie będziesz używać.

Dobrze dobrane kosmetyki — klucz do pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia

Choć wygląd zależy od wieku czynników, jak stosowana dieta i ilość snu, kosmetyki odgrywają szczególną rolę. Warto zatem wybierać je uważnie.