Nowości

Sprzątanie mieszkań w Poznaniu – do kogo kierowana jest ta oferta? Sprzątanie mieszkań w Poznaniu – jakie usługi obejmuje?

Piękny, zielony dywan… to marzenie niejednego właściciela murawy. Dobrze przystrzyżony trawnik stanowi elegancką ozdobę całej nieruchomości. Aby uzyskać taki rezultat, trzeba nie tylko systematyczności, ale i odpowiedniego sprzętu. Obecnie kosiarki ogrodowe można precyzyjnie dobrać do potrzeb każdego ogrodu. Jak wybrać swoją? Sprawdź to!

Wielkość trawnika ma znaczenie

Jedną z rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, jest powierzchnia trawnika. To od niej będzie zależał wybór m.in. rodzaju urządzenia (o czym więcej poniżej). Zasadniczo – im większa, tym wydajniejszego sprzętu potrzebujesz.

Jeśli więc będziesz wybierał kosiarki ogrodowe uwzględniając wielkość trawnika, to jeśli działka ma:

  • do 50 m2 – postaw na model ręczny,
  • do 500 m2 – kup urządzenie elektryczne,
  • do 2000 m2 – warto zainwestować w spalinówkę.

Powyżej tej wartości najlepsze będą traktorki. Wymagają one jednak równej nawierzchni.

Rodzaj kosiarki

Typ urządzenia również odgrywa dużą rolę, szczególnie jeśli chodzi o komfort użytkowania i eksploatację. Ręczne modele są najlepsze na mały areał, ale wymagają odpowiedniej siły, gdyż to użytkownik samodzielnie napędza ruch obrotowy noży. Elektryczne z kolei dzieli się na przewodowe i akumulatorowe. Te pierwsze są lżejsze, ale wymagają manewrowania kablem. Drugie natomiast są nieco cięższe lecz dają dużą swobodę poruszania się. Muszą być jednak naładowane do pełna.

Spalinówki zazwyczaj są dość ciężkie, ale nowoczesne kosiarki ogrodowe wyposażone są w systemy samojezdne, dzięki czemu komfort ich użytkowania znacznie się poprawia. Minus stanowią spaliny – czyli mniejsza ekologiczność.

Wybierz kosiarkę dobrej marki

Warto pamiętać, że wybierając kosiarkę do ogrodu, powinno się stawiać na sprzęt renomowanych marek. Z jednej strony – to gwarantuje trwałość urządzenia. Z drugiej natomiast – w razie awarii – zyskujesz szybki i sprawny serwis. Przejrzyj więc oferty dobrych dostawców i wybierz najlepszy model dla siebie.