Nowości

Jakie formy mają leki na kaszel? Leki na kaszel z apteki czy domowe środki? Co lepiej wybrać?

Panie chcące dbać o swoją skórę muszą nie tylko wykonywać określone czynności, ale też stosować podczas nich odpowiednio dobrane preparaty Sprawdź, jakie kosmetyki do ciała powinny znaleźć się w twojej łazience, byś mogła właściwie o siebie zadbać.

Oczyszczanie bez wysuszania

Przez wiele lat mycie ciała oznaczało jednocześnie przykre wysuszenie skóry, które objawia się nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia. Oczywiście po nałożeniu balsamu szybko ono mija, po co jednak narażać się na takie nieprzyjemności skoro można sięgnąć po kosmetyki do mycia, które jednocześnie pielęgnują skórę? Obecnie takich produktów jest w sprzedaży wiele, począwszy od naturalnych mydeł, jak marsylskie czy glicerynowe, przez olejki pod prysznic lub do kąpieli, aż po specjalne balsamy, którymi naciera się ciało, a następnie je spłukuje. Takie produkty tak samo skutecznie oczyszczają, jak i pielęgnują skórę, a w przypadku, gdy nie ma ona tendencji do szczególnego wysuszania, można nawet po ich zastosowaniu darować sobie nałożenie balsamu. Jest to wielka oszczędność czasu, czy to w trakcie porannego pośpiechu, czy wieczorem, po męczącym dniu.

Ważny peeling

O konieczności złuszczania martwego naskórka nie powinno się zapominać — specjaliści radzą robić to nawet co 3 dni. Z pewnością zachęcić do tego mogą atrakcyjne kosmetyki, które czynią skórę jedwabiście gładką, przy tym nie tylko złuszczają, ale i jednocześnie nawilżają. Takie kosmetyki dla kobiet to przede wszystkim wyroby naturalne, oparte na drobinkach kawy, soli czy cukru (ewentualnie zmielonych pestek owoców) oraz masłach i olejach. Regularnie złuszczając skórę, można cieszyć się nie tylko jej gładkością i przyjemnym dotykiem, ale też lepszym wchłanianiem przez nią składników zawartych w stosowanych preparatach pielęgnacyjnych.

Co do nawilżania?

Nawilżanie to klucz do pięknej, jędrnej oraz młodej skóry. Potrzebuje go każde ciało, bez względu na wiek, typ skóry czy styl życia. Na rynku znaleźć można olbrzymią ilość olejków, emulsji, maseł, balsamów (także np. w kostce) i wielu innych kosmetyków. Warto sięgać po nie każdego dnia.

Pielęgnacja ciała się opłaci!

Dobrze dobrane preparaty do ciała są przyjemne i szybkie w stosowaniu, a efekty, jakie zapewniają, zachwycą nawet wymagające osoby.