Nowości

Jakie formy mają leki na kaszel? Leki na kaszel z apteki czy domowe środki? Co lepiej wybrać?

Infekcje wirusowe kojarzone są przede wszystkim z okresem jesieni i zimy, ale mogą zagrażać przez cały rok. Jak sobie z nimi radzić, na przykład z kaszlem? Do wyboru są domowe, tzw. babcine, metody, jak również leki z apteki. Sprawdź, co wybrać.

Leki na kaszel z apteki a domowe metody

Z pewnością każdy ma własne preferencje co do tego, co stosuje, kiedy we znaki daje się kaszel. Po domowe metody sięgają zwłaszcza zwolennicy natury i osoby chcące unikać stosowania leków. Są one polecane między innymi kobietom w ciąży czy dzieciom. Są też na pewno dobrym awaryjnym wyborem kiedy akurat nie ma się pod ręką lekarstw, a np. apteka jest już zamknięta. Wówczas warto sięgnąć po ciepłe mleko z czosnkiem czy syrop z cebuli. Jednocześnie metody takie nie będą dobre dla osób, które udają się np. do pracy, ponieważ ostry zapach może dawać się we znaki. Leki na kaszel z apteki wolą też osoby ceniące sobie wygodę, nieprzepadające za smakiem czosnku, mleka czy cebuli oraz po prostu chcące pozbyć się problemu szybko.

Nie da się ukryć, że apteczne środki na kaszel są atrakcyjne —  działają szybko oraz mają przystępne formy. Nic dziwnego, że wiele osób je woli, przyjemniej jest im bowiem sięgnąć po syrop o owocowym smaku czy połknąć tabletkę niż pić mleko z czosnkiem.

Różne rodzaje leków

Pewnym utrudnieniem może być fakt, że środki na kaszel dostępne w aptekach, zwłaszcza syropy, często oferowane są w dwóch wersjach —  na kaszel suchy i mokry. Utrudnienie polega oczywiście na tym, że trzeba określić, z jakim rodzajem ma się do czynienia, co nie zawsze jest łatwe. Jednak i w takich przypadkach można znaleźć rozwiązanie —  dostępne są też syropy na oba rodzaje kaszlu bądź można postawić na inny produkt, np. tabletki.

Walcz z kaszlem skutecznie!

Choć kaszel nie jest tak groźny jak np. wysoka gorączka, trudno jest go zbagatelizować, gdyż jest znaczną przeszkodą w codziennym życiu, w dzień i w nocy. Dobre lekarstwo jest jednak w stanie szybko go zwalczyć.