Nowości

Jakie formy mają leki na kaszel? Leki na kaszel z apteki czy domowe środki? Co lepiej wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu z automatyczną skrzynią biegów. W pojazdach znajduje się sprzęgło hydrokinetyczne, które zapewnia płynną jazdę (bez szarpania podczas zmiany biegów) oraz cichą pracę silnika. Niestety w razie awarii konwertera właściciel pojazdu musi liczyć się z dosyć wysokim kosztem zakupu nowej części. Na szczęście na rynku istnieją firmy, które proponują naprawę tzw. zmiennika momentu obrotowego poprzez jego regenerację. Sprawdź, na czym polega ta usługa.

Jak wygląda regeneracja konwerterów hydrokinetycznych?

Nie każda zużyta część w samochodzie może zostać poddana naprawie. Właśnie dlatego pracownicy firm zajmujących się regeneracją w pierwszej kolejności oceniają stan konwertera oraz oszacowują kosztorys wymiany niedziałających elementów. Usługa, którą jest regeneracja sprzęgieł hydrokinetycznych, polega na rozcięciu obudowy oraz wyjęciu i dokładnym wyczyszczeniu wszystkich części. Jeśli jest to opłacalne, wszystkie zużyte komponenty zostają wymienione na nowe. Kolejny etap to zespawanie obudowy i przeprowadzenie testów sprawdzających szczelność i wytrzymałość.

Właściciele samochodów mogą wysłać własne sprzęgło do firmy w celu poddania go regeneracji (wtedy muszą czekać nieco dłużej) lub zamówić konwerter, który został już wcześniej naprawiony, a następnie przesłać uszkodzony element, który zostanie wyjęty z pojazdu już po wymianie. Taka opcja jest szybsza i pozwala zachować mobilność. 

Jakie są objawy uszkodzonego sprzęgła w skrzyniach automatycznych?

Im szybsza będzie reakcja kierowcy na zauważalne czy słyszalne uszkodzenia skrzyni biegów, tym mniejsze koszty naprawy pojazdu. Najczęściej w momencie, gdy konwerter hydrokinetyczny ulega awarii, pojawiają się następujące objawy:

  • spadek osiągów,
  • nagły wzrost zużycia paliwa,
  • szumy, uderzenia lub wibracje podczas zmiany biegów oraz przyspieszenia,
  • falowanie obrotów silnika.

Komu zlecić naprawę sprzęgła hydrokinetycznego?

Na krajowym rynku działa kilka firm zajmujących się naprawą uszkodzonych zmienników momentu obrotowego. Przed podjęciem współpracy warto zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów na temat terminu realizacji usługi oraz jakości i żywotności otrzymanego konwertera, który został poddany regeneracji. Zamawiający powinien również otrzymać co najmniej kilkumiesięczną gwarancję na zamówiony produkt.