Nowości

Jakie formy mają leki na kaszel? Leki na kaszel z apteki czy domowe środki? Co lepiej wybrać?

Chodzenie na siłownię czy do klubu fitness wiąże się z wieloma korzyściami, ale nawet jeśli nie ma się dostępu do takich aktywności, można ćwiczyć efektywnie, przyjemnie i bezpiecznie. Rozwiązanie jest trening w domu. Sprawdź, jak warto ćwiczyć bez wychodzenia z mieszkania i co możesz dzięki temu zyskać.

Samodzielny trening skuteczny jak na siłowni

Kiedy nie można zapisać się na siłownię, rozwiązaniem może być zakup sprzętu sportowego do domowego użytku, ale gdy i to nie wchodzi w grę, wcale nie trzeba nad tym ubolewać. Wystarczy odrobina wiedzy i konsekwencji, a równie dobre efekty będzie można osiągnąć w domu, wykorzystując trening oporowy z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Ma to wiele zalet, między innymi pozwala ćwiczyć kiedy ma się wolną chwilę, bez konieczności poświęcania czasu na dojazdy.

Skąd zaś wiedzieć, co ćwiczyć i jak? Nigdy nie można tego robić w przypadkowy sposób, w najlepszym razie można bowiem ponosić bezowocne wysiłki, a w najgorszym — doprowadzić do kontuzji. Z pomocą przychodzi oczywiście internet, w którym znajdują się pomysły na ciekawe treningi (nuda to zabójca motywacji!), a także cenne porady i podpowiedzi dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa.

Co warto ćwiczyć w domu?

Możliwości jest bardzo wiele, można ćwiczyć z trenerami personalnymi online, korzystać z  filmików czy dobierać ćwiczenia wedle własnych potrzeb. Co warto wybrać? Zwłaszcza kiedy ma się niewiele czasu albo po prostu nie chce się go poświęcać dużo na trening świetnym wyborem będą te ćwiczenia, które pozwalają na jednoczesne pobudzanie jak największej partii mięśni. Wpływają one też na ogólną poprawę sprawności, a nie tylko modelowanie ciała.

Jakie to ćwiczenia? Między innymi popularny plank, czyli deska, kluczowe jest jednak, by wykonywać go w pełni prawidłowo. Świetnym wyborem będzie też kalistenika  — trening oporowy wykorzystujący ciężar ciała ćwiczącego.

Na pewno warto!

Ćwiczenia w domu nie są wcale gorsze od zajęć w klubie, o czym powinny przemyśleć zwłaszcza osoby mieszkające w małych miejscowościach czy niemające środków albo czasu na udział w zajęciach. Wystarczy tylko dobrze dobrać trening i oddawać mu się z sumiennością. Zadbaj o właściwe przygotowanie i motywację, a zobaczysz efekty.