Nowości

Sprzątanie mieszkań w Poznaniu – do kogo kierowana jest ta oferta? Sprzątanie mieszkań w Poznaniu – jakie usługi obejmuje?

Branża funeralna stale się rozwija, zapewniając kompleksowe wsparcie podczas organizacji pogrzebów. Trzeba jednak pamiętać, że poza dodatkowymi usługami, najważniejsze jest odpowiednie podejście pracowników zakładu do obsługiwanych klientów, którzy właśnie stracili bliską im osobę. Czy wiesz, jakie czynności pogrzebowe są zapewniane przez rzeszowskie zakłady? Sprawdź już teraz!

Czym kierować się podczas podejmowania współpracy z zakładem?

Podjęcie decyzji o odwiedzeniu określonego zakładu zależy w dużej mierze od rodzaju pochówku, tj. tradycyjnego lub ze skremowaniem ciała. Nie każdy dom pogrzebowy dysponuje własnym krematorium. Nieco mniejszy wybór mają także osoby organizujące pogrzeb świecki lub w innym niż katolickim obrządku. Dobrze więc wcześniej zapoznać się z ofertami lokalnych firm z branży, zamieszczanymi w internecie. Z pewnością pomocne okażą się również opinie członków rodziny lub znajomych na temat działalności rzeszowskich zakładów. Sporym ułatwieniem dla klientów będzie możliwość skorzystania z bezgotówkowej (całościowo lub częściowo) obsługi, w ramach której koszty są pokrywane z zasiłku pogrzebowego z ZUS.

Jakie podstawowe usługi są świadczone przez domy pogrzebowe?

Przedstawiciele branży funeralnej wykonują raczej zbliżony zakres czynności, które muszą być wykonane przed oraz w dniu pogrzebu. Mowa tutaj przede wszystkim o transporcie zwłok z domu, szpitala czy hospicjum do chłodni lub krematorium (w przypadku wyboru pochówku poprzedzonego kremacją) oraz przygotowaniu ciała (wraz z doborem ubioru i makijażu). Wykonywane na terenie Rzeszowa usługi pogrzebowe dotyczą również przygotowania oprawy muzycznej i florystycznej, a nawet wsparcia podczas organizacji stypy dla żałobników.

Co znajduje się w ofercie dodatkowej?

Niektóre rzeszowskie zakłady świadczą również usługi kamieniarskie, oferując szeroki wybór płyt nagrobnych wraz z ich montażem. Ponadto część firm podejmuje się ekshumacji czy sprowadzenia zwłok z zagranicy. W ostatnim czasie popularne stało się także odpłatne powierzenie pracownikom domów pogrzebowych zadbania o nagrobki ich bliskich.